פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מיתוסים על הצטננות

   בחנו כמה מהמיתוסים הרווחים ביותר על עונת ההצטננות כי כשבאים לטפל בילדים חולים, אתם רוצים עובדות, לא דמיונות

   כשהילדים מצוננים, האכילו, כשיש להם חום – אל תאכילו. או אולי להיפך? ומה על לצאת בחורף עם ראש רטוב? גלו מה אמת ומה דמיון כשמדובר בהצטננות.

   אם תצאו בלי מעיל או כובע תצטננו!
   מצטערים, אבא ואימא, אבל זה לא נכון. הדרך היחידה להצטננות היא לבוא במגע עם וירוס. זה שקר לכם לא אומר שתצטננו. ה- American Academy of Pediatrics (AAP) מכירים בכך שההצטננויות נוטות להיות שכיחות יותר בעונות הקרות יותר, בסתיו ובחורף, כי הילדים נמצאים בבית הספר, נמצאים יותר בבית והם באים במגע קרוב יותר זה עם זה, דבר המקל על התפשטות הווירוס.

   ילדים מצטננים יותר ממבוגרים:
   נכון. לפי ה-Mayo Clinic, ילדים, בעיקר ילדי גן, מצטננים בין שש לעשר פעמים בשנה וחלק מהצטננויות יכולות להימשך אפילו שבועיים. בניגוד אליהם, המבוגרים מצטננים בין פעמיים לארבע פעמים בשנה, בממוצע, ומשך ההצטננות קצר יותר.
   להאכיל כשמצוננים ולא להאכיל כשיש חום (או להיפך?)
   האכילו! גם כשמצוננים וגם כשיש חום, האכילו. כך גורסים ב-American Lung Association. כשאוכלים ארוחות קטנות ומזינות וחטיפים, מעודדים היווצרות חום, שעוזר לייצר חלבונים, שנלחמים בהתרבות הווירוסים. וכדי לייצר את החום שהגוף זקוק לו, הגוף צריך קלוריות לשרוף. גם צעירים וגם מבוגרים צריכים לאכול כשהם חולים.

   התרופה הטובה ביותר נגד הצטננות היא אנטיביוטיקה:
   לגמרי לא נכון. למעשה, האנטיביוטיקה יכולה להחמיר את מצב ההצטננות של הילדים. אנטיביוטיקה אפקטיבית רק נגד בקטריות והצטננויות נגרמות מווירוסים (מעל 200 סוגים שונים). לפי ה-National Institutes of Health ,אנטיביוטיקה יכולה להשמיד את החיידקים הטובים שהילדים צריכים בשביל להילחם בזיהום.

   אין שום דרך למנוע מהילדים שלי להצטנן כל-כך הרבה:
   לא נכון. יש הרבה מה לעשות כדי לצמצם את מספר המקרים. ההצטננות היא בלתי נמנעת, אבל יש דברים שאפשר לעשות כדי לגייס את הילדים לעזרה. ה-The Mayo Clinic מציעים לעודד את הילדים לשטוף ידיים במים חמים ובסבון באופן סדיר ולהשתמש בחומר חיטוי ידיים מבוסס אלכוהול. אתם גם יכולים לוודא שהצעצועים שלהם נקיים ע"י שתשטפו אותם לעתים קרובות. עודדו את הילדים להשתעל או להתעטש אל המרפק אם אינם יכולים להשתמש בטישיו. ואל תחלקו בסכו"ם ובכוסות כי זה מעביר וירוסים וחיידקים מזיקים אחרים. כמו כן, אם אתם יודעים שהאחים שלהם או חבריהם למשחק חולים, נסו להרחיק אותם מהם.
   ויטמין סי, אכינצאה ואבץ עוזרים לשכך את הסימפטומים של ההצטננות ולמנוע הצטננויות
   ארגוני הבריאות המומחים לכך חלוקים בדעותיהם בקשר לזה. אם אתם רוצים לתת לילדים עוד ויטמינים או תוספי מזון, התייעצו עם רופא הילדים שלכם.

   כתב ויתור חשוב: אין בכוונת מידע זה להחליף ייעוץ רפואי מקצועי, דיאגנוזה או טיפול. תמיד יש להתייעץ עם רופא בשאלות על אודות המצב הבריאותי שלכם או של הילד. ניק ג'וניור לא ממליץ ולא מאמץ בדיקות, מוצרים, הליכים, ספציפיים דעות או מידע שמספקים נותני חסות או צדדים שלישיים. נא לעיין גם בתנאי השימוש של ניק ג'וניור.