פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מניעת אלרגיה בסלון

   ערב סרטים משפחתי לא חייב להיות מסיבת התעטשויות, לא עם טיפים בסיסיים אלה למניעת אלרגיה בסלון ובחדר המשפחה.

   נסו צעדים אלה שיעזרו לכם להפוך את הסלון או חדר המשפחה לאזור נטול התעטשויות עבור ילדים עם אלרגיות.

   תגידו שלום לשטיחים מקיר לקיר
   שטיחים מקיר לקיר הם חמימים ונעימים, אבל הם לא בהכרח הבחירה הנעימה ביותר עבור משפחה שיש בה ילדים הנוטים לאלרגיה. ריפוד שטיחים הוא מצע לעובש וטחב, בעיקר אם נשפכים אצלכם הרבה דברים או אם יש לכם חיות מחמד שלפעמים משתינים על השטיח. השטיחים יכולים גם להיות מאגר של קשקשת חיות מחמד ושל קרדיות אבק, ואם המשפחה שלכם לא רגילה להסיר נעליים לפני הכניסה לבית, "אתם עשויים להכניס פנימה אבקנים שנדבקו לנעליים והם עלולים לעבור לשטיח," אומר ד"ר צ'יו.

   שטיחים רגילים, המכסים איזור מסוים, הם פתרון טוב יותר כי אפשר לקחת אותם ולאוורר אותם אם משהו נשפך עליהם, אבל הבחירה הטובה ביותר היא עץ קשה, לינוליאום או למינציה.
   המסך יורד על וילונות הבד
   וילונות כבדים מבד נוטים לאגור חומרים אלרגניים הנישאים באוויר, כגון אבק, קשקשת ואבקנים. אם אינכם יכולים בלעדיהם, שאבו מהם אבק באופן סדיר וכבסו אחת לחודש. רוצים בחירה טובה יותר? קחו תריסים שאפשר לשטוף אותם העשויים מסיבים טבעיים או וילונות שאינם מבד.
   תרצו גם לשקול ספות וכיסאות המרופדים בוויניל או בעור במקום רהיטים מצופים בבד, כשאפשר, אומר ד"ר צ'יו. קל יותר לנקות אותם והם בסבירות נמוכה יותר לאגור קרדיות אבק וקשקשת מחיות מחמד.
   השקיעו בכלי ניקוי הולמים

   ייתכן שריהוט מחדש של הסלון או חדר המשפחה אינו אופציה מעשית. פתרון חסכוני יותר יהיה השקעה בכלי ניקוי שיכולים לעזור לכם להרחיק חומרים אלרגניים. מה דעתכם על הציוד הבא:

   • מנקה קיטור ביתי – השתמשו בכלים נוחים אלה כדי לחטא ולסלק ריחות רעים מווילונות, תריסים המכוסים בבד, ממזרונים ומהמקום בו חיית המחמד שלכם אוהבת לישון.

   • שואב אבק איכותי עם מסנן HEPA (High Efficiency Particulate Arresting, עצירת חלקיקים ביעלות גבוהה) – לשואבי אבק אלה יש מסנן מיוחד הלוכד חומרים אלרגניים ושומר שלא יתפזרו מחדש באוויר.

   • מטליות ניקוי מיקרופייבר– מאבקי נוצות או מטליות יבשות לניגוב אבק מפזרים את האלרגנים באוויר; מטליות מיקרופייבר מושכות האבק האלה עשויות מסיבים הנצמדים לאבק ואבקנים.

   • מערכת סינון אוויר – מכונות אלה, המעוצבות כך שינקו את האוויר ע"י הרחקת האלרגנים, פועלות בצורה הטובה ביותר כשגודלן מתאים לחדר בו שמים אותן.


   עוד טיפים למניעת אלרגיה:
   • אל תיסחפו עם עציצים, מייעץ ד"ר צ'יו: העובש יכול לגדול באדמה שבהם.

   • שאיבת האבק מרימה את האבק לאוויר, אז נסו לשאוב אבק כשילדיכם אינו בבית, או הרחיקו אותם מהחדר עד רבע שעה אחרי השאיבה.

   • אל תחזיקו עצים לאח בתוך הבית: העובש יכול לצמוח על הקליפה שלהם.

   • הרגילו את משפחתכם לא להסתובב בבית עם נעליים. הקימו מדפי לנעליים, או סלים, בחדר הבוץ, ליד הדלת הקדמית, או במוסך, כך שבני המשפחה והאורחים יוכלו לחלוץ נעליים לפני הכניסה לבית.
   ג'סיקה בראון

   כתב ויתור חשוב: אין בכוונת מידע זה להחליף ייעוץ רפואי מקצועי, דיאגנוזה או טיפול. תמיד יש להתייעץ עם רופא בשאלות על אודות המצב הבריאותי שלכם או של הילד. ניק ג'וניור לא ממליץ ולא מאמץ בדיקות, מוצרים, הליכים, ספציפיים דעות או מידע שמספקים נותני חסות או צדדים שלישיים. נא לעיין גם בתנאי השימוש של ניק ג'וניור.
   .